Home / HABERLER / Kariyer / 20 Bin Okul Öncesi Öğretmeni İhtiyacı Oluşacak!

20 Bin Okul Öncesi Öğretmeni İhtiyacı Oluşacak!

TED Sivas Koleji´nin açılış törenine katılan Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ikili eğitime son verilmesi, 5. sınıfın yabancı dil hazırlık olması ve okul öncesi eğitimin zorunlu hale getirilmesine yönelik açıklamalarda bulundu.

Bakan Yılmaz törende yaptığı konuşmada, “Çıraklık eğitimini zorunlu eğitim kapsamına alacağız. İkili eğitime son vereceğiz. İkili eğitime son vermek için de 77 bin dersliğe ihtiyacımız var. Kaynak da milletimizdir. Sayın Başbakanımız ´2019 yılı sonuna kadar ikili eğitimi kaldıracağız´ dedi. Okul öncesi eğitimi zorunlu eğitim kapsamına alacağız. Bunun içinde yaklaşık 19 bin dersliği ihtiyacımız var. 20 bin de okul öncesi eğitim için öğretmene ihtiyacımız var” dedi.

 Önümüzdeki yıldan itibaren seçilecek pilot illerde 5. sınıfların yabancı dil ağırlıklı hale getirileceğini belirten Bakan Yılmaz, “Öğretmen eğitimini de çağın ihtiyaçlarına göre yeniden yapılandıracağız. Önümüzdeki yıldan itibaren eğitim fakültelerine taban puanı getireceğiz. Çünkü eğitim fakültelerine giren öğrencilerin seviyesi yükselirse oradan mezun olan öğretmenin seviyesi yükselecektir. Eğitim seviyesi yükselmiş kaliteli öğretmenlerle de biz evlatlarımıza daha iyi daha kaliteli eğitim verebileceğiz.” dedi.

Konuşmanın ardından TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Bakan Yılmaz´a plaket takdim etti.

Daha sonra kurdele keserek kolejin açılışını gerçekleştiren Yılmaz ve beraberindekiler, sınıfları gezdi.

Univversite.com

 

Ama Sayfayı Paylaşmadınız 🙁

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ama Sayfayı Paylaşmadınız :(

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın :)
.