Home / HABERLER / Özel Haber / 2017 LYS’de Açık Uçlu Soru Sorulacak!

2017 LYS’de Açık Uçlu Soru Sorulacak!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 2017 Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) üniversite adaylarının açık uçlu sorularla tanışacağını açıkladı. Peki açık uçlu sorular nasıl olacak. İşte detaylar…

Ünivversite Haber Merkezi – Univversite.com

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversiteye girişte ikinci aşama olan LYS oturumlarında açık uçlu sorular sorulacağını açıkladı. Saraç, üniversite adaylarının 2017 yılında açık uçlu sorularla tanıştırılacağını belirtti.

2017 yılında üniversite adaylarının ilk kez karşılaşacağı açık uçlu sorular az sayıda olacak. Açık uçlu soruların ilerleyen yıllarda artması bekleniyor. LYS’de sorulacak olan açık uçlu sorular, bir problemin çözümünün kağıtta görülmesi şeklinde olmayacak. Açık uçlu sorular da kodlama ile cevap kağıdına işlenecek. Sosyal bilimlerde sorgulanan belli bir tarihin kodlanması gibi, matematikte ise bir sorunun çözümü sonrasında ortaya çıkartılan cevabının kodlanması gibi olması bekleniyor.

Kaynak: Univversite.com

© Bu içerik Ünivversite tarafından oluşturulmuş ve tüm hakları Univversite.com’a aittir. “www.univversite.com” biçiminde aktif bağlantı kurulabilir link ile birlikte açıkça kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Aktif bağlantılı ve açıkça kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.”

 

Ama Sayfayı Paylaşmadınız 🙁

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ama Sayfayı Paylaşmadınız :(

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın :)
.