Home / REHBERLİK / Burs Rehberi / Adıyamanlılar Vakfı Lisans ve Önlisans Öğrencilerine Burs Verecek

Adıyamanlılar Vakfı Lisans ve Önlisans Öğrencilerine Burs Verecek

Adıyamanlılar Vakfı, üniversitelerin lisans ve önlisans programlarında okuyan öğrencilere burs veriyor. 2016-2017 eğitim öğretim yılı burs başvuru duyurusunu açıklayan vakıf, başvuru kabul etmeye devam ediyor. İşte başvuru koşul ve takvimi…

Ünivversite İçerik Geliştirme Merkezi – Univversite.com

Daha Fazla Burs Seçeneği İçin; Burs Rehberi

Adıyamanlılar Vakfı Burs Koşullarını Şöyle Açıkladı;

1) Adıyamanlı olmak;
Başvuran öğrencinin veya babasının, dedesinin vb. kütüğünün Adıyaman görünmesi gerekmektedir. Kütüğü Adıyaman olmayıp doğum yeri Adıyaman görünenler Adıyaman’lı sayılmayacaktır.

2)İstanbul’daki Üniversitelerde Öğrenci olmak;
Özel Üniversitelerde okuyanların % 100 burslu okuyor olmaları gerekmektedir. Özel üniversitelerde ücretli okuyanlar,%75, %50, %25 burslu okusalar dahi burs başvurusunda bulunamazlar.

İstanbul dışında okuyan öğrencilerimize kısıtlı bütçemizden dolayı burs desteği sağlayamamaktayız. Bu durumdaki öğrencilerimiz burs başvurusunda bulunamazlar. Uzaktan eğitim veya açıköğretim programlarına kayıtlı öğrencilerimize burs verilmemektedir.

3)Ön lisans veya Lisans öğrencisi olmak;
Yüksek lisans veya Doktora öğrencileri burs başvurusunda bulunamazlar.

4)Maddi desteğe muhtaç olmak;
Burs başvurusunda bulunan öğrenci, maddi desteğe ihtiyacı olduğunu vakfımızın kendisinden istediği belgelerle ispatlamak zorundadır.

5)Başarılı Olmak;
Ara sınıflar için sözkonusu olan bir şarttır. Hazırlık okuyan öğrencinin, hazırlık sınıfını geçmiş olması gerekmektedir. Çok özel bir durumu veya mazereti olmayıp, birden fazla zayıfı olan öğrenci burs başvurusunda bulunamaz.

Burs Başvuru Takvimi 

Yeni Bursiyerler için;

2015-2016 Eğitim Yılında Vakfımızdan burs almamış fakat daha önceki yıllarda burs almış öğrenci de yeni öğrenci sayılmaktadır.

Ø İnternetten burs başvurusu (5 Eylül- 30 Eylül)

Başvuru web sayfasından, (www.adiyamanlilarvakfi.org.tr) yapılacaktır. İzlenecek adımlar aşağıda belirtilmiştir. Mülakata gelirken başvuru çıktısını yanlarında getireceklerdir.

Ø Soyadına göre mülakat günü ve saatinin ilanı (Duyurusu Ekim ayının başında yapılacaktır.)

30 Eylülden sonra Web sayfamızdan ilan edilecektir.

Ø Bursiyer adaylarının mülakatı (Ekim ayı içerisinde yapılacaktır.)

Mülakatlar Vakfımızın İstanbul Merkezinde yapılacak olup mülakat tarihleri daha sonra sitemizde duyurulacaktır.

Ø Evrak Teslimi (Mülakat sırasında)

Aşağıda yer alan evraklar mülakat sırasında öğrenci tarafından mülakata gelirken yanında getirilecek ve mülakat komisyonuna verilecektir.

1- Öğrenci belgesi

2-Transkript belgesi (üniversiteyi yeni kazananlar hariç)

3-ÖSYM sınav sonuç belgesi fotokopisi, (üniversiteyi yeni kazananlar)

4- Aile nüfus kayıt örneği,

5- Kardeş veya kardeşlerinizin öğrenci belgesi, (Dershaneye giden öğrenci içinde dershaneden belge alınacaktır.)

6- 1 Adet Fotoğraf(Mülakat sırasında fotoğraf vermeyenler getireceklerdir.)

7- Aşağıda, durumunuza uygun olan seçenekte istenilen belge; (Velisinin Gelir Durumunu Gösteren Belge)

a)Velisi SSK veya Emekli Sandığına kayıtlı çalışıyor veya emekli (Emekli Sandığı-SSK-Bağ-kur) ise velisinin maaş bordrosu,

b)Velisi Bağ-Kura kayıtlı esnaf olanlar velilerinin işyerinin 2015 yılına ait vergi levhası fotokopisi, Çiftçilik bağ-kuru olanlar çiftçilik belgesi fotokopisi,

c)Velisi yeşil kartlı(GSS-0) olanlar, velisinin yeşil kartının(GSS-0) fotoğraflı sayfa ve arka sayfanın fotokopisi, (sgk web adresinden de çıktı alınabilir)

d)Velisinin durumu yukarıdaki seçeneklerden hiçbirisine uymayanların, köyde oturuyorsa muhtarlıktan, ilçede oturuyorsa kaymakamlıktan, ilde oturuyorsa valilikten alacakları velisinin işsiz veya fakir olduğuna dair belge veya Gelir Testi Sonucu

Ø Bursiyer Listesinin Açıklanması (Ekim ayı içerisinde yapılacaktır.)

Web sayfamızdan ilan edilecektir.

Ø İlk Burs Programı (İlk burs programı Kasım ayında yapılacaktır.)

Vakfımızın Bağcılardaki Genel Merkezinde, her ay burs programları düzenlenecek, olup bursiyerlerin katılımı mecburidir.

Eski Bursiyerler için;

2015-2016 Eğitim Yılında Vakfımızdan burs alan öğrenci eski bursiyerdir. Adıyaman Üniversitesinde okuyan eski bursiyerlerimiz de bu adımları izleyecektir. Eski bursiyerlerimizin de internetten burs başvurusunda bulunma zorunluluğu bulunmaktadır. ADIYAMAN ŞUBEMİZ BU YIL YENİ BURS BAŞVURUSU ALMAYACAKTIR.

Ø 05 Eylül-30 Eylül; İnternetten burs başvurusu; Başvuru çıktısı ile Başarı Durumunu Gösteren Belgenin (Transkript veya hazırlık sınıfını geçtiğini gösteren belge) vakfa teslimi,

Eski bursiyerlerimiz, başvuru çıktısı ile Başarı Durumunu Gösteren Belgeyi (Transkript veya hazırlık sınıfını geçtiğini gösteren belge) 30 Eylül tarihine kadar vakfımıza ulaştıracaklardır. Şuana kadar başarı belgesi ile öğrenci belgesini vakfımıza ulaştıran öğrencilerimizin başvuru çıktısını vakfımıza tekrar teslim etme zorunluluğu olmayıp, zorunluluk 1 eylül tarihinden sonraki işlemler içindir. Bu öğrencilerimiz 20 Eylül 2015 Pazar gününe kadar internetten burs başvurusunda bulunacaklardır.

Eski öğrencilerimizin değerlendirilmesi vakfımız tarafından yıl içerisinde yapılan etkinliklere katılım durumları, başvuru formu ve transkriptleri üzerinden yapılacaktır. Bu değerlendirme sonucu mülakata alınacak öğrenciler tespit edilecek ve ilan edilecektir, mülakata çağrılmayan eski bursiyerlerimizin bursları bu sene de devam edecektir. Eski bursiyerlerden ayrıca belge istenmeyecektir.

Ø Mülakata çağırılacak öğrencilerin ilanı

Geçen eğitim yılında vakfımızın etkinlikleri ve programlarına katılım durumuna göre, Başvuru formu ve transkript üzerinden yapılacak bu değerlendirme sonucu mülakata alınacak öğrenciler 30 Eylülden sonra ilan edilecektir. Zayıfı olan tüm öğrenciler mülakata çağrılacatır. Zayıfı olan öğrencilerin durumu mülakatta yapılacak değerlendirme sonucu kesinleşecektir. Zayıfı olmadığı halde başvuru formu üzerinde yapılan değerlendirme sonucu eski bursiyer mülakata çağrılabilecektir.

Ø Eski bursiyerlerin mülakatı (Ekim ayı içerisinde yapılacak olup, duyurusu sonra yapılacaktır.)

Eski bursiyerlerden olup mülakata çağrılan ve bursunun devam etmesi kararlaştırılan öğrenciden, evrak istenmeyecektir.

Ø Bursiyer Listesinin Açıklanması (Ekim ayının içerisinde yapılacak olup duyurusu sonra yapılacaktır.)

Eski bursiyerlerden olup mülakata çağrılan ve bursunun devam etmesi kararlaştırılan öğrencilerin ilanıdır.

Ø İlk Burs Programı (İlk burs programı Kasım ayında yapılacaktır.)

Vakfımızın Bağcılardaki Genel Merkezinde, her ay burs programları düzenlenecek, olup bursiyerlerin katılımı mecburidir. İlk burs programı Kasım ayında yapılacaktır.

Başvuru adımları ve başvuru detayları için buraya tıklayınız…

Kaynak: Univversite.com

Not:

Not:

Burs duyuruları bilgilendirme amaçlı olup, yayın organımızın duyurusu yapılan vakıf, dernek, holding vs. ile hiçbir ilgi ve bağı bulunmamaktadır.
Bu sayfayı bu notun hemen altında yer alan sosyal medya butonlarına tıklayarak paylaşabilirsiniz. Belki de bu paylaşımınız, sizin sayenizde bir insanın hayatına anlamlı bir fark katacak. Unutmayın;
Bir mum diğerini tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez.

 

Ama Sayfayı Paylaşmadınız 🙁

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ama Sayfayı Paylaşmadınız :(

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın :)
.