Home / HABERLER / Eğitim / Bakan Yılmaz, Üniversiteli Olma Oranını Açıkladı!

Bakan Yılmaz, Üniversiteli Olma Oranını Açıkladı!

Giresun Nurettin Canikli İmam Hatip Lisesi Öğrenci Yurdunun açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eğitimin yaygınlaşması konusunda bilgiler verdi. Öğrencilerin üniversiteye yerleşme oranları ile ilgili de bilgi veren Bakan Yılmaz’ın açıklamaları şöyle;

Ünivversite Haber Merkezi – Univversite.com

Giresun Nurettin Canikli İmam Hatip Lisesi Öğrenci Yurdunun açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye’de yüzde 50’nin biraz üstünde olan okul öncesi eğitim oranını yüzde 100’e çıkaracaklarını belirterek zorunlu ilköğretimdeki oranın da yüzde 100’e yakın olduğunu ifade etti.

Orta öğretimde de yüzde yüze yaklaştıklarını söyleyen Bakan Yılmaz, “daha önce her yüz öğrenciden 14’ü üniversiteye gidebilirken, şimdi her yüz öğrenciden 39 ile 40’ı üniversiteye gidebiliyor” dedi. 

Kaynak: Univversite.com

© Bu içerik Ünivversite tarafından oluşturulmuş ve tüm hakları Univversite.com’a aittir. “www.univversite.com” biçiminde aktif bağlantı kurulabilir link ile birlikte açıkça kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Aktif bağlantılı ve açıkça kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.”

 

 

Ama Sayfayı Paylaşmadınız 🙁

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ama Sayfayı Paylaşmadınız :(

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın :)
.