Home / HABERLER / Eğitim / Bakan Yılmaz’dan Müfredat Açıklaması!

Bakan Yılmaz’dan Müfredat Açıklaması!

Bir açılışta konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, müfredatla ilgili yapılacak düzenlemelerden bahsetti. İşte detaylar…

Ünivversite Haber Merkezi – Univversite.com

Müfredat Sadeleştirilecek!

Giresun Nurettin Canikli İmam Hatip Lisesi Öğrenci Yurdunun açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “müfredatı güncelleştireceğiz ve sadeleştireceğiz” dedi. Evlatlarımızın en güzel dönemlerinin öğrencilik dönemleri olmasını istiyoruz diyen Bakan Yılmaz,  “evlatlarımız tatile girince ne zaman okul açılacak diye dört gözle beklesinler. Biz inşallah bunu hep birlikte başaracağız” diye konuştu.

Özel Okul Oranı Artırılacak
Bakan Yılmaz, eğitim içindeki özel sektörün payını da artıracaklarına işaret ederek, “Şimdiki oranı yüzde 7’ler civarında ama Allah nasip ederse bu oranı aynı uluslararası çağdaş gelişmiş ülkelerde olduğu gibi yüzde 15’in de üzerine çıkarmak. Ben emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

Kaynak: Univversite.com

© Bu içerik Ünivversite tarafından oluşturulmuş ve tüm hakları Univversite.com’a aittir. “www.univversite.com” biçiminde aktif bağlantı kurulabilir link ile birlikte açıkça kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Aktif bağlantılı ve açıkça kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.”

Ama Sayfayı Paylaşmadınız 🙁

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ama Sayfayı Paylaşmadınız :(

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın :)
.