Home / SINAVLAR / LYS Rehberi / LYS’de Açık Uçlu Soru Sorulacak!

LYS’de Açık Uçlu Soru Sorulacak!

İstanbul’da eğitim editörleriyle buluşan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversiteye giriş sistemi ile ilgili de açıklamalarda bulundu. İşte detaylar…

YÖK Başkanı Saraç, üniversiteye giriş sisteminde dünyada uygulanıp, Türkiye’de denenmeyen yöntem kalmadığını belirterek toplumun geniş bir kesiminin şu anda uygulanan YGS-LYS sınavlarını adaletli olarak değerlendirdiğini ifade etti. YGS ve LYS’de sorulan soruların yüzde 100 müfredattan geldiğini hatırlatan Saraç, bazı lise türlerinde görülmeyen dersler olduğunu dile getirdi.

YGS ve LYS Müfredatın yapılan ve bu yıl uygulanacak müfredat değişikliklerine ulaşmak için buraya tıklayınız…

Hürriyet gazetesinden Nuran Çakmakçı’nın aktardığına göre YÖK Başkanı Saraç, üniversiteye giriş sisteminin tamamında değil fakat kısmi iyileştirmeler yapılması gerektiğini belirtti. Yapılabilecek düzenleme ve iyileştirmeler için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile görüşüldüğünü sözlerine ekleyen Saraç, “Örneğin deneme mahiyetinde bu yılki LYS’de açık uçlu soru gündeme gelebilir.” dedi.

Üniversiteye giriş sistemi ve YGS-LYS hakkında uzmanlara soru sormak için buraya tıklayınız…

YGS-LYS Hakkındaki Gelişmelerden Daha Hızlı Haberdar Olmak İçin Sağdaki “Beğen” Butonuna Tıklayarak Facebook Sayfamıza Üye Olun.

 

Ama Sayfayı Paylaşmadınız 🙁

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ama Sayfayı Paylaşmadınız :(

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın :)
.