Home / HABERLER / YDS ve Diğer Sınavlar / e-YDS Başvuruları Başladı, İşte Başvuru Kılavuzu

e-YDS Başvuruları Başladı, İşte Başvuru Kılavuzu

ÖSYM tarafından 2016 Yılında 11. kez düzenlenecek olan e-YDS başvuruları başladı. Kontenjanlar sınırlı olduğundan acele etmek gerekiyor. İşte detaylar ve başvuru kılavuzu…

2016 yılının 11. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (eYDS), 12 Kasım 2016 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’de yapılacak.

 E-sınav uygulama binalarının kapasitesi kadar adayın girebileceği e-YDS’ye Ankara’da 3000, İstanbul’da 431, İzmir’de 72 kişi girebilecek.

25 Ekim 2016 tarihinde başlayan e-YDS 2016/11 başvuruları 7 Kasım 2016 tarihinde sona erecek. e-YDS başvuru kılavuzu duyurunun altında yer almaktadır.

DUYURU(25 Ekim 2016): e-YDS 2016/11 Başvuruları

e-YDS 2016/11 İngilizce alanında, 12 Kasım 2016 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacaktır. Sınava başvurular 25 Ekim – 7 Kasım 2016 tarihleri arasında olacaktır. Sınav, saat 14.00’te başlayacak ve 180 dakika sürecektir.

Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Ankara’da 3000, İstanbul’da 431, İzmir’de 72 olacaktır. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacaktır. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacaktır.

 e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile bir deneme e-sınavı hazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir.

e-YDS’de kapasite artışı nedeniyle; eYDS Kılavuzu’nda yer alan ‘e-YDS’ye katılmak isteyen bir aday, bir takvim yılı içerisinde (12 ay) aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir.’ koşulu ‘e-YDS’ye katılmak isteyen bir aday, son 3 ay içerisinde aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir-YDS’ye katılmak amacıyla sınav ücreti ödeyen bir adayın, sınava katılsın veya katılmasın ödeme tarihinden itibaren üç (3) ay boyunca yeniden sınav ücreti ödemesi sistem tarafından engellenecektir.’ şeklinde değiştirilmiştir.

Adaylar, Deneme e-Sınav Uygulamasına ve e-YDS 2016/11 Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

2016 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (2016 e-YDS) Kılavuzu

Deneme e-Sınav Uygulaması

Kaynak: Univversite.com

Ama Sayfayı Paylaşmadınız 🙁

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ama Sayfayı Paylaşmadınız :(

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın :)
.