Home / HABERLER / Kariyer / Lise Mezunları KPSS Olmadan Polis Olabilecek!

Lise Mezunları KPSS Olmadan Polis Olabilecek!

676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kamu personeli alımları ile ilgili önemli değişiklikler yapıldı. İşte ayrıntılar…

Ünivversite Haber Merkezi – Univversite.com

676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 28. maddesinde özel harekat birimlerinde istihdam edilecek polis adaylarıyla ilgili değişiklik ifade edildi. Yapılan değişiklikle lise veya dengi okul mezunları Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) şartı aranmaksızın özel harekat polisi olabilecek. KPSS şartı aranmayan lise veya dengi okul mezunları fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları ile alınacak.

676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 28. maddesinde şöyle denildi;

“Özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere, yirmisekiz yaşından gün almamış olmak kaydıyla, en az lise veya dengi okul mezunları, Kamu Personel Seçme Sınavı şartı aranmaksızın, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları ile polis meslek eğitim merkezlerine alınabilir. Bu fıkra kapsamında alınacak olanların eğitim süresi ve eğitim şekline ilişkin usul ve esaslar ile diğer hususlar Bakanlık tarafından belirlenir.”

Kaynak: Univversite.com

© Bu içerik Ünivversite tarafından oluşturulmuş ve tüm hakları Univversite.com’a aittir. “www.univversite.com” biçiminde aktif bağlantı kurulabilir link ile birlikte açıkça kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Aktif bağlantılı ve açıkça kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.”

 

Ama Sayfayı Paylaşmadınız 🙁

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ama Sayfayı Paylaşmadınız :(

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın :)
.