Home / HABERLER / Kariyer / Öğretmen Adayları Başka Alanlarda Da Çalışabilecek!

Öğretmen Adayları Başka Alanlarda Da Çalışabilecek!

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda konuşan Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eğitim fakültesi mezunlarının öğretmenlik dışında da istihdam edilmelerini sağlayacaklarını söyledi. İşte detaylar…

Ünivversite Haber Merkezi – Univversite.com

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmen adaylarının farklı alanlarda da istihdam edilebilmelerine olanak sağlamak için birtakım düzenlemelerin yapılacağını ifade etti.

Eğitim Fakültesi Okuyanlar Diğer Fakültelerden Çift Dal veya Yan Dal Yapabilecek
Bakan Yılmaz, eğitim fakültesi öğrenci veya mezunlarının öğretmenlik dışında da istihdam edilmelerini temin etmek için eğitim fakültesi dışındaki fakültelerin programlarından çift ana dal veya yan dal imkanı sağlanacağını söyledi.  

Yılmaz ayrıca, eğitim fakültelerinin, öğretmen adayı yetiştirilen diğer yükseköğretim programlarının ve pedagojik formasyon kontenjanlarının öğretmen ihtiyacı analizlerine göre belirleneceğini belirtti. Bu yönde YÖK ile yürütülen ortak bir çalışmanın bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak: Univversite.com

© Bu içerik Ünivversite tarafından oluşturulmuş ve tüm hakları Univversite.com’a aittir. “www.univversite.com” biçiminde aktif bağlantı kurulabilir link ile birlikte açıkça kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Aktif bağlantılı ve açıkça kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.”

 

Ama Sayfayı Paylaşmadınız 🙁

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ama Sayfayı Paylaşmadınız :(

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın :)
.