Home / HABERLER / Kariyer / Öğretmenliği Tercih Edenler Teşvik Edilecek!

Öğretmenliği Tercih Edenler Teşvik Edilecek!

Öğretmenin eğitimin kilit taşı olduğunu söyleyen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmen adaylarının daha fakültelere girerken çeşitli yöntemlerle teşvik edilmeleri gerektiğini ifade etti. Detaylar…

Ünivversite Haber Merkezi – Univversite.com

Katıldığı bir programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eğitimin niteliğinin artması için öğretmenin de seviyesinin yükseltilmesi gerektiğine dikkat çekerek “Öğretmenin seviyesini daha yükseltirsek isabet olur. Bu da nereden başlayacak? Eğitim fakültelerine girerken de bir seçilirse… Bizim de ne yapmamız lazım? Biz de belki burayı ilk üçte tercih edenlere burs sağlamamız lazım. İlk üçte tercih edenlere işte yurt ihtiyacını mutlaka sağlamamız lazım. Bizim mutlaka teşvik etmemiz lazım ki çünkü onlar geleceğimizi şekillendiren mimarlar olacaktır.” diye konuştu.

Kaynak: Univversite.com

© Bu içerik Ünivversite tarafından oluşturulmuş ve tüm hakları Univversite.com’a aittir. “www.univversite.com” biçiminde aktif bağlantı kurulabilir link ile birlikte açıkça kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Aktif bağlantılı ve açıkça kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.”

 

 

 

Ama Sayfayı Paylaşmadınız 🙁

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ama Sayfayı Paylaşmadınız :(

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın :)
.