Home / HABERLER / Kariyer / Öğretmenlik İçin 4 Yıldan Daha Fazla Okunacak!

Öğretmenlik İçin 4 Yıldan Daha Fazla Okunacak!

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Eğitimden Üretime Sektörle İşbirliği” temasıyla düzenlenen 2. Eğitim Kongresinin açılışındaki konuşmasının ardından, öğle yemeğinde bir araya geldiği gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Yılmaz, Öğretmen Strateji Belgesi´nde yer alan Öğretmen Akademisi uygulamasından bahsederken bir gazeteci “Nihai hedef eğitim fakültelerinin kapatılıp her bölüm öğrencilerinin akademiye gidip öğretmen olması mı?” sorusunu sordu. Soru üzerine Yılmaz, “Hayır öyle değil. Öğretmen Akademisi´ni bünyemizde bulunan öğretmenlerin hizmet içi eğitimini yapmak için düşünüyoruz.” diye konuştu.

Eğitim Fakülteleri’ne bir taban puan getirilmesine ilişkin daha önceki açıklamalara değinen Yılmaz, “Çocukluğundan beri öğretmen olacağım diyeni bizim almamız lazım bu olmaz dedi YÖK Başkanı. “Ancak tezli yüksek lisansı getirerek bu eğitim fakültelerindeki öğretmenlerimizin akademik seviyesini biraz daha yükseltiriz” diyor.” ifadelerini kullandı.

 İncelediği eğitimde ileri ülkeler arasında 4 yıllık üniversite eğitimi alan hemen hemen bulunmadığını, 5, 6, 7 yıl akademik eğitim aldıktan sonra öğrencisiyle baş başa kalan öğretmenlerin bulunduğuna işaret eden Yılmaz, “Biz de bir orta yolu YÖK ile bulacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Univversite.com

 

Ama Sayfayı Paylaşmadınız 🙁

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ama Sayfayı Paylaşmadınız :(

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın :)
.