Home / HABERLER / Kariyer / Öğretmenlik Kontenjanları Azaltılacak!
Female teacher using digital tablet in class

Öğretmenlik Kontenjanları Azaltılacak!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile üniversitelerin Eğitim Fakültelerinin dekan ve dekan yardımcılarıyla bir araya gelen YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, eğitim fakültesi kontenjanlarının azaltılacağını söylesi. Detaylar…

Ünivversite Haber Merkezi – ANKARA

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, üniversitelerin Eğitim / Eğitim Bilimleri Fakültelerinin dekan ve dekan yardımcıları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Türkiye’de yükseköğretim ve eğitim fakültelerinin durumunun ele alındığı toplantıda son iki yılda eğitim fakültelerinin kontenjanlarının yüzde 10 oranında azaltıldığını ve eğitim fakültelerinde ikinci öğretim programlarının kapatıldığını hatırlatan YÖK Başkanı Saraç, kontenjan azaltımının devam edeceğini söyledi.

Eğitim fakültelerindeki öğretmenlik kontenjanlarının tedrici olarak (derece derece, -azar azar gibi-) azaltılmaya devam edeceğini belirten Saraç, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ile Okul öncesi öğretmenliği programlarının ikinci öğretimlerinin ise kapatılmayacağı ifade etti.

Kaynak: Univversite.com

Ünivversite tarafından oluşturulan bu içerik “Univversite.com” biçiminde kaynak gösterilerek yayınlanabilir.”

Ama Sayfayı Paylaşmadınız 🙁

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ama Sayfayı Paylaşmadınız :(

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın :)
.