Home / HABERLER / Okuyamaz Denilen Spastik Engelli, 2’nci Üniversiteye Başladı

Okuyamaz Denilen Spastik Engelli, 2’nci Üniversiteye Başladı

Okuyamaz denilen yüzde 94 spastik engelli Ahmet O. ilk ve ortaöğrenimin ardından üniversite de okudu. İlk üniversitesinden mezun olan Ahmet O. ikinci üniversitesine kayıt yaptırdı.

26 yaşındaki Ahmet’in yeni doğmuş bebekken havele geçirdiği ve sonrasında da spastik engelli tanısının konulduğu öğrenildi.

Yüzde 94 spastik engelli olan Ahmet’in okul yaşı gelince okulun “okuyamaz” diye kaydının yapılmadığı ve ailesinin başka bir okula yazdırdığı bilgisine ulaşıldı. Akdeniz Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Ahmet O. şimdi de Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne kaydını yaptırdı.

Burnuyla klavye, ayaklarıyla mause kullanarak bilgisayarda senaryo da yazan Ahmet, başrolünü oynadığı kısa filmini de çekmiş. Yeni hedefi uzun metraj film.

Konuşmacı olarak katıldığı bir söyleşide kendisinden etkilenen bir iş adamından iş teklifi alan Ahmet O. iş yerinde de herkesin sevgisini kazanmış durumda. Ahmet’in ikinci üniversitesine kaydını yaptırmasına ailesi de çok sevinmiş. Ahmet hem işine devam ederek hem de ikinci üniversitesini okuyacak.

 

Ama Sayfayı Paylaşmadınız 🙁

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ama Sayfayı Paylaşmadınız :(

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın :)
.