Home / HABERLER / Eğitim / ÖSYM Web Sitesini Yeniledi

ÖSYM Web Sitesini Yeniledi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi, içeriklere erişim kolaylığı sağlayacak şekilde yenilendi.

Ünivversite Haber Merkezi – Univversite.com

ÖSYM’nin “www.osym.gov.tr” adresli resmi internet sitesi, adayların içeriklere daha kolay erişebilmesi için modern tasarımla hizmete girdi. ÖSYM’nin yeni sitesi kurumsal logodaki turuncu ve beyaz renkler kullanılarak yenilendi.

Yeni web sitesinde sınavların takibini kolaylaştıracak şekilde uyarı sistemi de geliştiren ÖSYM, “Yakındakiler” başlığı ile sınavlara “süresi doluyor”, “yaklaşıyor” ve “devam ediyor” renk kodlu uyarı sistemi geliştirdi.

ÖSYM, yeni web sitesinde facebook, twitter gibi sosyal medya adreslerini de vermekle birlikte telefon numarasını da üst menüye ekleyerek her sayfada görünür hale getirdi. Bu düzenleme ile ÖSYM’nin adayların kuruma erişmini kolaylaştırmak istediği anlaşılıyor.

Yeni web sitesinde sınavların tarhsel çizelgede yerleşimi de oluşturan ÖSYM, yıl içerisinde yapılan sınavların tek zaman çizelgesinde görülmesi ve daha kolay takip edilmesini sağlıyor.

ÖSYM, nihayet daha modern ve ergonemik bir tasarımla yenilendi. Geç kalınmış da olsa ÖSYM’yi bu düzenlenmesinden ötürü tebrik ediyoruz.

Kaynak: Univversite.com

© Bu içerik Ünivversite tarafından oluşturulmuş ve tüm hakları Univversite.com’a aittir. “www.univversite.com” biçiminde aktif bağlantı kurulabilir link ile birlikte açıkça kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Aktif bağlantılı ve açıkça kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.”

Ama Sayfayı Paylaşmadınız 🙁

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ama Sayfayı Paylaşmadınız :(

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın :)
.