Home / REHBERLİK / Burs Rehberi / Sabancı Vakfı 1.500 Üniversite Öğrencisine Burs Verecek

Sabancı Vakfı 1.500 Üniversite Öğrencisine Burs Verecek

Türkiye genelinde her yıl yaklaşık 1.500 öğrenciye burs veren Hacı Ömer Sabacı Vakfı,  bu yılın burs başvurularına başladı. İşte burs başvuru detayları ve istenen belgeler…

Ünivversite İçerik Geliştirme Merkezi – Univversite.com

Daha Fazla Burs Seçeneği İçin; Burs Rehberi

Başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak burs veren Sabancı Vakfı’nın burs başvuruları belirlenen üniversitelerin Öğrenci İşleri / Burs Ofisleri tarafından yürütülüyor.

Bu nedenle burz başvurusunda bulunacak öğrencilerin öğrenci işlerinden Sabancı Vakfı burs başvurusu duyurularını takip etmeleri gerekiyor. Vakfın bu yıl ki burs başvuru süreci 14 Ekim 2016 tarihinde sona erecek. Sabancı Vakfı burs miktarını 9 ay süre ile 450 TL olarak verecek.

Sabancı Vakfı, ayrıca Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından engel ve başarı durumuna göre tespit edilen ve yurt içindeki devlet üniversitelerine yerleştirilen 15 engelli öğrenci ile aşağıda belirtilen burs kapsamındaki üniversitelere yerleştirilmiş olmaları şartıyla kalkınmada öncelikli illerde yerleştirme puanı itibariyle il birincisi olarak tespit edilen 15 öğrenciye de burs verecek.

Başvuru ve Değerlendirme İçin Koşullar

Sabancı Vakfı Bursları, 2016 yılında aşağıdaki üniversitelere, belirtilen puan türlerinde yerleştirilen öğrencilere verilir:

Ankara Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

TM-1, 2, 3

Boğaziçi Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

TM-1, 2, 3

TS-2

DİL-1

Çukurova Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

TM-1, 2, 3

TS-1, 2

Dokuz Eylül Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

TM-1, 2, 3

TS-1, 2

Ege Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

TM-1, 2, 3

TS-1, 2

Gazi Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

TM-1, 2, 3

TS-1, 2

Hacettepe Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

TM-1, 2, 3

DİL-1

İstanbul Teknik Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

İstanbul Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

TM-1, 2, 3

TS-1, 2

DİL-1

Marmara Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

TM-1, 2, 3

TS-1, 2

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

TM-1, 2, 3

DİL-1

Yıldız Teknik Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

Burs başvurusu için 2016 Yılı Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS), yerleştirme puan türü esas alınmak üzere, en az aşağıda belirtilen puanları almış olmak gereklidir:

MF-1, 2, 3, 4 Puanı: 445
TM-1, 2, 3 Puanı: 440
TS-1, 2 Puanı: 445
DİL-1 Puanı: 445

Burs, ülke sınırları içerisinde lisans öğrenimi gören T.C. uyruklu öğrenciler için geçerlidir.
Yukarıda belirtilen Üniversitelerin Burs Komiteleri tarafından yapılacak değerlendirme ile adayların başarı durumları ve maddi desteğe ihtiyaçları esas alınarak Sabancı Vakfı bursu alacak öğrenciler belirlenecektir.
Ekim-Haziran aylarında olmak üzere 9 ay süreyle aylık 450 TL burs ödemesi yapılacak olup, burslar burs almaya başlanan tarihten başlayarak normal öğrenim süresi dahilinde devam eder.
Sabancı Vakfı Bursları karşılıksız olup, geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermemektedir.

Son Başvuru Tarihi
Üniversitelerin burs başvuruları için geliştirdiği başvuru formu ve istenen belgeler Sabancı Vakfı bursları için de aynen geçerli olacaktır. Sabancı Vakfı bursları için başvuruların ve gerekli belgelerin öğrenci tarafından kayıtlı olduğu üniversitenin belirlediği tarihe kadar Öğrenci İşleri / Burs Ofisi’ne teslim edilmesi gerekmektedir. Öğrenci İşleri / Burs Ofisi tarafından farklı bir tarih belirlenmediği durumda son başvuru tarihi 14 Ekim 2016’dır.

Kaynak: Univversite.com

Not:

Not:

Burs duyuruları bilgilendirme amaçlı olup, yayın organımızın duyurusu yapılan vakıf, dernek, holding vs. ile hiçbir ilgi ve bağı bulunmamaktadır.
Bu sayfayı bu notun hemen altında yer alan sosyal medya butonlarına tıklayarak paylaşabilirsiniz. Belki de bu paylaşımınız, sizin sayenizde bir insanın hayatına anlamlı bir fark katacak. Unutmayın;
Bir mum diğerini tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez.

 

Ama Sayfayı Paylaşmadınız 🙁

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ama Sayfayı Paylaşmadınız :(

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın :)
.