Home / UZMANA SOR / Tercih Danışmanlığı / Sınavsız Geçiş Tercihimde Benden Düşük OBP’li Aday Yerleşti, Ben Yerleşemedim, Neden?

Sınavsız Geçiş Tercihimde Benden Düşük OBP’li Aday Yerleşti, Ben Yerleşemedim, Neden?

  • Soru: Merhabalar ben sinavsz gecisten tercih yaptim. Önceliklerim 16 2 i 98 ve Aydin Üniversitesi Pazarlama tercih ettim ek tercihte ve cikmadi. Benim OBP puanim 361 oraya yerlesen kişi 343 ve benimle ayni önceliklere sahip ve benden 2 ay büyük. Neden onu alip beni almamislardir sizce.
  • Soran: Furkan Y.
  • YANIT: Furkan Merhaba,
Yaptığım incelemelerde belirttiğin gibi 2016 ek yerleştirme işlemleri sonrasında İstanbul Aydın Üniversitesi Pazarlama (İÖ) Tam Burslu programın tek kişilik kontenjanına İstanbul içinden meslek lisesi mezunu (16, 2, i, 98) 343,5 OBP’lı bir aday yerleşmiş.

Eğer belirttiğin gibi İstanbul’daki bir meslek lisesinin “Pazarlama” programına sınavsız geçiş yapılabilen bir alanından 2016 yılında mezun olmuşsan ve OBP’nın 361 ise ve de “İst. Aydin Üniversitesi Pazarlama (İÖ) Tam Burslu” tercihinden daha önce yazılmış başka bir tercihe yerleşmediysen ortada bir yanlış varmış gibi görünüyor.

Mezuniyet belgen, ösym sonuç belgen, ek yerleştirme tercih listen, ek yerleştirme sonuç belgen gibi belgelerin ekran görüntüsünü univversite_e-mail-01 e-posta adresimize gönderirsen bize verdiğin bilgileri daha ayrıntılı inceleyebiliriz. Eğer durum yukarıda açıkladığımız gibiyse ve bu konuda belgelerin varsa vakit kaybetmeden ÖSYM’ye itiraz etmelisin.

Hayırlısının olması temennilerimle asla vazgeçme 3 şeyden;
Sevmekten, Gülümsemekten ve de Hedeflerinden…
_________________________________________

Facebook Sayfamıza Üye Olmayı Unutmayın;

YGS-LYS Hakkındaki Gelişmelerden Daha Hızlı Haberdar Olmak İçin Sağdaki “Beğen” Butonuna Tıklayarak Facebook Sayfamıza Üye Olun.

Uzmanlarımıza ÖSYS Sınav Sistemi (YGS-LYS), Verimli Çalışma, Stres, Meslekler, Kariyer ve Tercihlerle İlgili Konularda Soru Sormak İçin Buraya Tıklayınız…

Ama Sayfayı Paylaşmadınız 🙁

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ama Sayfayı Paylaşmadınız :(

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın :)
.