Home / HABERLER / Özel Haber / Üniversiteye Giriş Sınavları Yılda Birden Fazla Yapılacak

Üniversiteye Giriş Sınavları Yılda Birden Fazla Yapılacak

Yılda birden fazla üniversiteye giriş sınavı yapılabilmesi için çalışmalar başlatılacak. İşte bütün detaylar…

Ünivversite Haber Merkezi – Univversite.com

 Bakanlar Kurulunun, 30 Ekim Pazar günü Resmi Gazete’de yayımlanan “2017 Yılı Programının Uygulanması, Koordinasyonu ve İzlenmesine Dair Kararı Eki”nde yer alan bilgilere göre 2017 yılında üniversiteye giriş sınavlarının yılda birden fazla yapılabilmesi için gerekli olan altyapı çalışmaları tamamlanacak.

Yükseköğretim Kurumu (YÖK) sorumluluğunda yürütülecek çalışmalara Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) de katılacak. Öğrencilerin üzerlerindeki sınav baskısını azaltmak amacıyla yapılacak çalışmayla üniversiteye giriş için yapılan Yükseköğretime Giriş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) yıl içerisinde tekrarlanarak aynı yılda birden fazla kes uygulanacak.

Ünivversite’nin elde ettiği bilgilere göre üniversiteye giriş sınavlarının yılda birden fazla yapılabilmesi için gerekli olan altyapı çalışmaları 2017 Aralık ayı sonuna kadar tamamlanacak. Proje danışmanımız Eğitimci-Yazar Sinan Çağıran, üniversiteye giriş sınavlarının yılda birkaç kez yapılabileceğine 2012 yılından beri dikkat çekmiş ve konuyu çeşitli yayın organlarındaki köşelerinde de gündeme getirmişti.

Kaynak: Univversite.com

© Bu içerik Ünivversite tarafından oluşturulmuş ve tüm hakları Univversite.com’a aittir. “www.univversite.com” biçiminde aktif bağlantı kurulabilir link ile birlikte açıkça kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Aktif bağlantılı ve açıkça kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.”

Ama Sayfayı Paylaşmadınız 🙁

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ama Sayfayı Paylaşmadınız :(

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın :)
.