Home / HABERLER / Kariyer / YÖK 1000 Araştırma Görevlisi İlanına Çıkacak!

YÖK 1000 Araştırma Görevlisi İlanına Çıkacak!

Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 2016-2017 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, 1000 araştırma görevlisi kadrosunun ilanına çıkacağız dedi. İşte detaylar… 

İlk defa Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirilen 2016-2017 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde konuşan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç önemli açıklamalarda bulundu.

Akademik eğitim için yurt dışına gönderilecek öğrencilerin üniversitelerin ihtiyaçlarına göre değil, ülkemizin ihtiyaçlarına göre belirlenen öncelikli alanlarda yetiştirilmek üzere gönderileceğini belirtti. Yurt içindeki öğretim üyesi yetiştirme programını da yeniden yapılandırdıklarını ifade eden Saraç, “Aynı bakış açısı ile bazı üniversitelerimize misyon verdik ve o üniversitelerde o misyon için eleman yetiştirme programını hayata geçirdik.” dedi.

1000 Araştırma Görevlisi Alınacak, 2 Bin Burs Verilecek
Türkiye için öncelikli olan alanlar ve oluşan öğretim üyesi ihtiyacı çekilen belli alanlar için 1000 araştırma görevlisi kadrosunun ilanına çıkılacağını ifade eden YÖK Başkanı Saraç, “Ülkemizin doktoralı insan ihtiyacını karşılamak üzere 100 önemli ve disiplinler arası alanda 2000 kişiye tatminkar bir burs verilecektir. Bu alanlar da rasyonel bir tarzda belirlendi, ülkemizin gelecek 10 yılını şekillendirecek bir şekilde tasarlandı.” dedi.

 

 

Ama Sayfayı Paylaşmadınız 🙁

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ama Sayfayı Paylaşmadınız :(

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın :)
.