Home / UZMANA SOR / Tercih Danışmanlığı / YÖK, Kayıt Silme Tarihini Uzatır Mı?

YÖK, Kayıt Silme Tarihini Uzatır Mı?

  • Soru: Bu yıl üniversiteyi kazandım ve geçici kayıt yaptırdım. Fakat hala mezun olamadım. Ocak ayında gireceğim sınavdan sonra mezun olacağım. Bildiğiniz üzere YÖK geçici kayıtların 31 Aralık tarihinden sonra silineceğini bildirdi. Bu tarih uzatılır mı? Dilekçe yazmam bu durumda bir işe yarar mı?
  • Soran: Aylin H.
  • YANIT: Aylin Merhaba,
 Uzatılma ihtimalini uzak görüyorum. Fakat bununla birlikte YÖK tepkilere duyarlı bir kurum. Yani dilekçe yazarak durumunu bildirmen ve kayıt silinme tarihinin uzatılmasını talep etmen bir şey kaybettirmez fakat senin gibi talepte bulunan adaylar yoğunluk oluşturursa dikkate alınma ihtimaliniz artar.

Son olarak kaydın mezun olamadığın için silinirse, önümüzdeki yıl Ortaöğretim Başarı Puanının kırılmaması için ÖSYM’ye bu durumu belgeleriyle birlikte bildirmelisin.

Hayırlısının olması temennilerimle asla vazgeçme 3 şeyden;
Sevmekten, Gülümsemekten ve de Hedeflerinden…
_________________________________________

Facebook Sayfamıza Üye Olmayı Unutmayın;

YGS-LYS Hakkındaki Gelişmelerden Daha Hızlı Haberdar Olmak İçin Sağdaki “Beğen” Butonuna Tıklayarak Facebook Sayfamıza Üye Olun.

Uzmanlarımıza ÖSYS Sınav Sistemi (YGS-LYS), Verimli Çalışma, Stres, Meslekler, Kariyer ve Tercihlerle İlgili Konularda Soru Sormak İçin Buraya Tıklayınız…

Ama Sayfayı Paylaşmadınız 🙁

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ama Sayfayı Paylaşmadınız :(

Lütfen Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşın :)
.